%100 Güvenli Alışveriş

Müşteri Hizmetleri

Üyelik

bizdehesapli.com üyeliği tamamen ücretsizdir.
bizdehesapli.com`a üye olmak için ana sayfada yer alan Kayıt Ol seçeneğini tıklayarak, açılan sayfadaki ilgili alanları doldurmanız gerekmektedir. Üyelik işleminizin eksiksiz tamamlanabilmesi için üyelik sırasında verecek olduğunuz e-posta adresinin aktif olması gerekmektedir. Sizden istemiş olduğumuz e-posta adresi vereceğiniz siparişlerin durumlarını tarafınıza iletmemiz için önemlidir.
bizdehesapli.com üyelik formunu eksiksiz doldurduğunuz anda üyeliğiniz aktif hale gelmektedir. Ayrıca Üyelik Onay Maili gönderilmez.
Üyelik bilgilerinizi güncellemek için Hesabım , Üyelik Bilgilerim yönlendirmelerini takip edin. Üyelik Bilgilerim sayfasında gerekli değişiklikleri yapıp Kaydet butonuna tıkladığınızda bilgileriniz güncellenmiş olacaktır.
Üye Girişi sayfasındaki Şifrenizi Unuttum linkinden şifre hatırlatma adımlarının olduğu sayfaya ulaşın. Üye olurken kullandığınız e-posta adresinizi belirtilen alana yazarak Devam butonuna tıklayın. Yeni şifre belirlemeniz için size gerekli olan link e-posta adresinize hemen gönderilir. Bu linki tıklayarak yeni bir şifre belirleyebilir, daha sonraki üyelik girişlerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Ayrıca dilediğiniz zaman Hesabım , Üyelik Bilgilerim sayfasından şifre değişikliği yapabilirsiniz.

Sipariş

bizdehesapli.com’dan sipariş verebilmek için öncelikle üye olmanız gereklidir. Eğer üyelik kaydınız var ise, sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Üye girişi ertesinde almak istediğiniz ürünleri, ürün sayfasında bulunan Sepete Ekle butonu aracılığı ile sepetinize eklemelisiniz. Ana sayfada bulunan Sepetim butonuna basarak, sepetinizdeki ürünleri görebilir, adetlerini güncelleyebilir yada ürünü sepetinizden kaldırabilirsiniz.

Almak istediğiniz ürün yada ürünlerin tamamını sepetinizde görüyor iseniz, Ödemeye İlerlebutonuna basarakAdres bilgileri , Kargo Bilgileri , Ödeme Seçenekleri nin olduğu adımları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir.

Yukarıdaki adımları takip ettiğiniz taktirde sorunsuz bir şekilde sipariş verme işleminizi tamamlayabilirsiniz.
bizdehesapli.com’dan verdiğiniz siparişlerin zamanında ve eksiksiz olarak adresinize gönderilebilmesi için teslimat ve fatura adresinizin doğruluğundan emin olmalısınız.
Teslimat adresinizi doğru ve eksiksiz olarak yazmaya özen gösterin. Kargo şubesi olarak teslimat adresi belirtilen siparişlerin kargo çıkışı yapılamaz.
Fatura adres bilgileri, faturalama işleminden sonra değiştirilemez. Bu nedenle fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişinizi onaylamayın. Tüm gönderiler adrese ve ilgili kişiye yapılır, kargo şubesinden ürün teslimi yapılmaz. Alıcının adreste bulunamaması durumunda, kimlik bilgileri kontrolünden sonra birinci dereceden yakınına teslimat yapılabilir.
bizdehesapli.com’dan vereceğiniz her bir sipariş ayrı ayrı değerlendirilmektedir. Bu nedenle, sipariş birleştirme işlemi yapılamamaktadır.
Sipariş vermek istediğiniz ürünleri sepetinize eksiksiz eklediğinizden emin olmalısınız.
bizdehesapli.com’da tamamlanan siparişler üzerinde değişiklik işlemi yapılamamaktadır. Bu tip işlemler ödeme farklılıkları yarattığından hatalı/yanlış aldığınız bir ürün var ise siparişiniz size ulaştıktan sonra iade talebi ile tarafımıza gönderebilirsiniz. İade ettiğiniz ürün bedeli Alacak Dekontu olarak hesabınıza yüklenecek olup, yükleme ertesinde almak istediğiniz doğru ürünün siparişini verebilirsiniz.
bizdehesapli.com’dan verdiğiniz siparişler bize online olarak ulaşır ve ödeme işlemleriniz de sipariş oluşturma aşamasında otomatik olarak yapılır. Ödeme koşullarında değişiklik yapılamadığından, siparişinize sonradan ürün eklemeniz mümkün değildir. Ama mevcut siparişinizi iptal ederek yeni bir sipariş oluşturabilir ya da almak istediğiniz diğer ürünü ayrıca sipariş edebilirsiniz.
Siparişinizin onaylanma aşamasından sonra sistem size bir sipariş numarası bildirir. Bu numara sistem tarafından size bildirilmediyse ana sayfamızdaki Hesabım / Siparişlerim sekmesinden mevcut bir siparişinizin olup olmadığını kontrol edin.

Siparişinize ulaşamıyorsanız, kredi kartınızdan ödeme alınıp alınmadığına bakmanızı öneririz; Çünkü bankalarla yaşanan kısa süreli bağlantı sorunları nedeniyle sistem bazen siparişinizi oluşturamayabilir. Böyle bir durumda lütfen bizi e-posta yoluyla bilgilendirin. İşlemleriniz finans departmanımız tarafından kontrol edilecek ve ödeme kredi kartınıza iade edilecektir.
bizdehesapli.com üzerinden verilen siparişlerde hediye paketi ve notu uygulaması bulunmamaktadır.

Kargo ve teslimat

bizdehesapli.com lojistik olarak alanında uzman taşıma firmalarından Yurtiçi Kargo ve Aras Kargo ile çalışmaktadır. Sipariş verirken Kargo seçimi ekranında tercih edeceğiniz kargo firmasına göre siparişleriniz ilgili firmaya teslim edilip, paketleriniz adresinize sevk edilmektedir.
bizdehesapli.com , üyelerine en iyisini sunmak için teslimat ücretini de sabit bir noktada tutmaktadır. Aldığınız ürünün niteliği, boyutu ve mesafeniz fark etmeksizin yapacağınız her alışveriş sepeti için ödeyeceğiniz kargo bedeli ürün desisine göre hesaplanmaktadır. Ayrıca 5000 TL üstü alışverişlerinizde kargo ücretsiz
Türkiye sınırları içinde lojistik firmalarının belirlediği dağıtım bölgeleri geçerli olmak üzere her yeri kapsamaktadır.
bizdehesapli.com aracılığıyla verilen siparişlerin teslimatı, şu anda yalnızca Türkiye sınırları içerisinde yapılmaktadır.
Normal şartlar altında, siparişiniz kargoya verildikten 24 saat içinde adresinizde ulaşmaktadır. Bazı mesafelerde kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte siparişiniz adresinize ulaşması 48 yada 72 saat sürebilmektedir.

Siparişiniz kargoya verildikten sonra belirtilen süre aralıklarında adresinize ulaşmadı ise, destek@bizdehesapli.com adresine durumu bildiren bir e-posta göndermeniz rica olunur. Gönderiniz ile ivedilik ile ilgilenecek olup, en kısa sürede adresinize ulaştırılacaktır.
Siparişiniz Yurtiçi Kargo tarafından 09.00 – 18.00 olan mesai saatleri içerisinde (Hafta içi ve Cumartesi) belirtmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilmektedir. Siparişinizi dağıtıma çıkaran kargo şubesinin dağıtım yoğunluna göre adresinize ulaşım saati net belirlenememektedir.
Siparişinizin statüsünü kontrol etmek için ana sayfanızda yer alan Hesabım sekmesinden ilgili siparişi kontrol ediniz. Eğer siparişiniz Siparişiniz Hazırlanıyor statüsünde ise teslimat adresinizi değiştirebilirsiniz.

Yeni adresinizi iletmek için destek@bizdehesapli.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.
Siparişinizin statüsünü kontrol etmek için ana sayfanızda yer alan Hesabım sekmesinden ilgili siparişi kontrol ediniz. Eğer siparişiniz Siparişiniz Hazırlanıyor statüsünde ise teslimat adresinizi değiştirebilirsiniz.

Yeni alıcı adı iletmek için destek@bizdehesapli.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.
Kargoya teslim edilmiş siparişlerde teslimat adresi değişikliği yapılamamaktadır. Mücbir sebepler oluştuğu durumlarda destek@bizdehesapli.com adresine durumu belirten bir e-posta göndermeniz rica olunur. Transfer durumundaki kargolarda yapılacak adres değişiklikleri kargonuzun size geç ulaşmasına neden olacağından Teslimat süreniz ne kadar? sorusu altında bulunduğumuz taahhütler dışında işlem göreceğinden yaşanabilecek gecikmeden firmamız ve iş ortağı kargo firması sorumlu tutulamaz.
bizdehesapli.com resmi ve Dini tatil günlerinde teslimat yapmamaktadır. Bu tip tatil süreçlerinin ertesinde oluşan yoğunluklar sebebi ile sipariş teslimatlarında bazı aksamalar yaşanabilmekte olduğundan anlayışlı davranmanız rica olunur.
Kargo firması belirtmiş olduğunuz adrese siparişinizi teslim eder. Adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılır. 3 gün içerisinde paketinizi belirtilen şubeden almamanız durumunda siparişiniz bizdehesapli.com’a iade edilir.
Siparişiniz kargoya verildiğinde teslimat adresiniz hiçbir değişiklik yapılmadan otomatik olarak kargo firmasının sistemine aktarılır ve gönderi işlemi bu doğrultuda devam eder. Teslimat şubeleri, kargo firması tarafından adresinize bağlı bulunan şubeye çıkarılır. Dolayısıyla ürünün teslimat için hangi şubeye verileceği bizdehesapli.com’a bağlı bir seçim değildir.

Kargonuz eğer yanlış adrese ya da şubeye gönderilmişse, destek@bizdehesapli.com adresine e-posta yoluyla bilgi verdiğiniz takdirde kargo firması tarafımızca bilgilendirilir ve yönlendirme işlemleri en kısa sürede yapılır.
Yasal olarak siparişinize ait faturayı paket üzerinde gönderme ve isim soyisim yazma zorunluluğu bulunmaktadır. Siparişleriniz için hazırladığımız faturalarınız ürün paketleri üzerinde bulunan şeffaf bir poşet içinde, görünür şekilde tarafınıza gönderilir.

Siparişinizin oluşturulması aşamasında faturanızın gönderim şekliyle ilgili size iki seçenek sunulur:
1) Faturam siparişimle birlikte gönderilsin.
2) Faturam, fatura adresime postayla ayrıca gönderilsin.
İkinci seçeneği tercih etmeniz durumunda, siparişiniz teslimat adresine sevk irsaliyesiyle gönderilir. Faturanız ise; fatura adresinize postayla gönderilir.

Not: Fatura ve teslimatınız aynı olduğu halde 2. Seçeneği işaretlemeniz durumunda fatura gönderiminiz siparişiniz ile birlikte yapılacaktır.
Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse kargo yetkilisine fatura talebinizi tekrar iletin. Talep ettiğiniz halde size teslim edilmeyen faturalarınız için tutanak hazırlatın ve bu konuda bizi bilgilendirin. Böylece, en kısa zamanda faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını adresinize gönderebiliriz.

Eğer doğrudan tedarikçi firmalardan gönderilen ürünler sipariş ettiyseniz, bu ürünler size sadece sevk irsaliyesiyle ulaşacaktır. Teslimat sonrasında siparişinize ait faturanız tarafımızdan adresinize postayla gönderilir.
bizdehesapli.com’dan verdiğiniz siparişler adresinize teslim edildiğinde, kargo teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol etmenizi öneririz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık varsa ya da ürünler hasar görmüş, deforme olmuşsa lütfen kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatıp bu konuda bizimle iletişime geçin.

Kurulumu yetkili servislerce yapılacak olan beyaz eşya vb. büyük ürün siparişlerinde kargo paketini açmamanız daha doğru olur. Yetkili servisin kurulumundan sonra bir sorun ortaya çıkarsa, servis raporu hazırlatmanızı ve bize bildirmenizi rica ederiz.
Satışa sunduğumuz tüm ürünler, tedarikçi firmadan alınırken ve kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken hasar kontrolünden geçer. Dolayısıyla, hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderilme olasılığı yoktur. Buna rağmen cam eşya, elektrikli ısıtıcı gibi niteliği itibarıyla hassas ürünlerde, taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir.

Böyle bir durumda süreç şöyle işler:

Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatın.
 1. Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken kargo görevlisinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin. Örneğin; “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir açıklama, ürünün taşınma sırasında zarar görmediği şeklinde yorumlanır ve değişim talebiniz sırasında sorun yaşamanıza neden olur.
 2. Hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için görevliyi uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.
 3. Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir. Eğer kargo şubesi size bu konuda yardımcı olmuyorsa, lütfen en kısa sürede destek@bizdehesapli.com adresine durumu e-posta ile bildiriniz.
 4. Sitemizden sipariş verdiğiniz ürün beyaz eşya ise; doğrudan yetkili servisiyle iletişime geçip hasar raporu alabilirsiniz. Yetkili servis bu konuda size gerekli yönlendirmeyi yapar.
 5. Hasar Tespit Tutanağı’yla birlikte hasarlı ürünü bizdehesapli.com’a gönderdiğinizde* ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.

*Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firmasıyla geri gönderin.
bizdehesapli.com’da satışa sunulan ürünler, tedarikçi firmalardan orijinal kutularında gelir ve hiç açılmadan paketleme yapılarak kargoya teslim edilir. Ürünlerin sevkiyatında yaşanabilecek olası sorunlara karşı kargo paketleme ünitemizde her bir sipariş titizlik ile paketlenme ve faturadaki ürünler paketleme işleminden önce kontrolden geçmektedir. Ancak oluşabilecek hatalara istinaden, teslimat sırasında kargo görevlisi yanınızdayken paketinizi açıp kontrol etmeniz gerektiğini önermekteyiz. Yapacağınız kontrol sonucunda ürün paket içeriğinde bir eksik ya da hata olduğu takdirde, kargo görevlisine “Durum Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekir. Bu işlemin ardından dilerseniz ürünü teslim alabilir, sadece tutanakla birlikte bize başvuruda bulunabilirsiniz.

Paket içeriğindeki eksik ya da hatayı teslimat sonrasında fark ederseniz, tutanak olmadan da bizdehesapli.com’a başvuru yapabilirsiniz. Böyle bir durumda, konuyla ilgili gerekli kayıtlar alınıp işlemleriniz hemen başlatılır. Siparişinizdeki eksik parça hakkında ilgili departmanlardaki kamera kayıtlarımızın incelenmesine başlanır. Hata kaynağı ilgili görüntülerden tespit edildikten sonra eksik gönderilen ürünler irsaliye ile adresinize teslim edilmek üzere kargoya verilir.

Not: Eksik gönderimin olduğu siparişlerde, eksik giden ürün ya da ürünlerin gönderiminde müşterilerimizden herhangi bir taşıma bedeli talep edilmemektedir.
Stok kodlamasında yaşanan bir hata nedeniyle farklı bir ürün gönderilmişse öncelikle sizden özür dileriz. Değişim işleminin yapılabilmesi için söz konusu ürünü lütfen Yurtiçi Kargo ile karşı ödemeli olarak fatura üzerinde gördüğünüz adrese gönderin. Ürün elimize ulaştığında gerekli işlemler yapılacak ve sorun kısa sürede çözümlenecektir.

Not: Hatalı ürün gönderiminin olduğu siparişlerde, hatalı giden ürün ya da ürünlerin firmamıza gelişi ve hata düzeltildikten sonra yeniden gönderiminde müşterilerimizden herhangi bir taşıma bedeli talep edilmemektedir.

Ödeme

Sitemizden vereceğiniz siparişleri kredi kartınızı kullanarak peşin ya da taksitle ödeyebilir; dilerseniz ödemenizi havale/EFT ile yaparak ürün sayfasında belirtilen havale indiriminden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca KDV hariç 1 TL – 5.000 TL arasında vereceğiniz siparişlerde kapıda nakit ödeme yi de tercih edebilir; Türkiye’nin neresinde olursanız olun, evinizin rahatlığında alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
Sitemizden yapacağınız peşin alışverişlerde tüm bankaların kredi kartlarını kullanabilirsiniz.

Taksitle yapacağınız alışverişlerde ise aşağıdaki kredi kartları geçerlidir:
 1. Yapı Kredi Bankası: Worldcard
 2. İş Bankası: Maximum Kart
 3. Garanti Bankası: Bonus Card
 4. Finans Bank: CardFinans
 5. Akbank: Axess Kredi Kartı
 6. HSBC: Advantage Card
Havale/EFT yöntemi ile ürün almak için öncelikle Bizdehesapli. com’a üye olmanız ve üyelik ertesinde sipariş oluşturmanız gerekmektedir. Sorunsuz olarak bu ödeme şeklini kullanmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.
 1. Beğendiğiniz ürün yada ürünleri alışveriş sepetinize ekleyin. Sepetim linkine tıklayarak satın alma aşamasına gelin.
 2. Sepet ekranında Ödemeye ilerle butonuna tıklayıp bir sonraki ekrana geçin.
 3. Teslimat ve fatura adresi bilgilerini doldurduktan sonra ödeme ekranına geçin.
 4. Ödeme ekranında kredi kartı seçeneğinin yanındaki Havale / EFT butonuna tıklayın ve açılan ekranda size sunulan bankalardan ödemeyi göndermek istediğiniz banka hesap numarasını seçip bir yere not edin.
 5. Banka havale bilgilerini doldurduktan sonra Devam Et butonuyla sipariş onay ekranına geçin.
 6. Sipariş onay ekranında, ürün sayfasında havale indirimi ile belirtilen fiyat üzerinden ödeyeceğiniz yeni tutarı göreceksiniz. Bu tutarı bir yere not edip, ürün bilgilerinizi kontrol edin.
 7. Ekranın en altındaki Siparişi Onayla butonuna sadece bir defa tıklayıp işlemi onaylayın.
 8. Açılan yeni sayfada size sistem tarafından bir sipariş numarası verilir; bu numarayı bankaya havale/EFT yaparken dekontun açıklama kısmına yazmayı unutmayın.
 9. Havale/EFT ile tamamlanan siparişlerde göndereceğiniz ödemeler günün belirli saatlerinde kontrol edilmektedir. Havale/EFT işlemi ile sipariş tamamlamanız ertesinde 24 saat içerisinde ödemeniz kontrol edilmiş olacaktır.
 10. Havale işleminizi ATM’lerden de yapabilirsiniz; ama ATM aracılığıyla yapılan ödemelerde sipariş numarası, isim vb açıklamalar yazılamadığı için sipariş onayında sorun yaşanır. Bu tip sorunlar yaşanmadan, siparişinizin kısa sürede onaylanması için ödeme bilgilerinizi bize e-posta ile göndermenizi öneririz.
 11. Banka hesap numaralarımıza yapılan EFT işlemleri, bankaya ve ödeme yapılan saate göre değişkenlik gösterebilir. Öğleden sonra yapılan EFT’ler bir sonraki gün işleme alınır.
 12. Havale/EFT işleminiz onaylandığı size bir e-posta mesajıyla bildirilir, bu mesajı aldığınızda siparişiniz hazırlanma aşamasına geçmiş demektir. Ana sayfamızda yer alan Hesabım / Siparişlerim sekmesinden verdiğiniz siparişinizle ilgili bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.
bizdehesapli.com’dan yaptığınız alışverişlerde PTT aracılığıyla da ödeme yapmanız mümkün değildir.
bizdehesapli.comve Yurtiçi kargo iş birliği ile Kapıda Nakit Ödeme ile evinizin rahatlığında alışveriş yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. KDV hariç 1 TL – 5.000 TL arasında vereceğiniz siparişlerde Kargo seçimi ekranında Kapıda Nakit Ödeme sistemi karşınıza gelecektir. Bu ekranda kapıda nakit ödeme sistemini tercih edip siparişinizi onaylayabilirsiniz. Kapıda ödeme ile tamamlanan siparişlerde sipariş gönderiminden önce siparişiniz ile ilettiğiniz bilgiler kontrol edilecek ve ertesinde Bizdehesapli.com Müşteri Hizmetleri departmanından siparişinizin onayı almak için tarafınız ile iletişime geçilecektir.

Not: Kapıda Nakit Ödeme sisteminde eksik bilgi olması (Adres, telefon, şahıs faturalarında kimlik numarası vb.) durumunda ve iletişim bilgilerinin doğru olmaması durumunda siparişiniz iptal edilir.
bizdehesapli.com’da yabancı kredi kartlarınızla alışveriş yapılamamaktadır.
Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden ötürü hata mesajı verebilir:

Bu nedenler arasında başlıcaları;
 1. Kredi kartınızın kullanılabilir limitinin yetersiz olması,
 2. Kart numarasının hatalı girilmiş olması,
 3. CVV numarasının hatalı girilmiş olması,
 4. Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması,
 5. Kartınız sanal alışverişe kapalı olması,
 6. Onay işlemi sırasında geçici bağlantı sorunları yaşanması,
 7. Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız,
 8. Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması sayılabilir.

Bu hataları kontrol etmenize rağmen hata mesajı almaya devam ediyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Şifre kullanılmadan yapılan kredi kartı ödemelerinde, güvenlik amacıyla ilgili banka güvenlik biriminden, yapılan ödemenin kart sahibinin bilgisi dahilinde olduğuna dair onay istenir. Onay aşamasında sizinle iletişim kurulması gerekebilir. İşlemlerinizin aksamaması için size kısa sürede ulaşabileceğimiz bir telefon numaranızın olmasına ya da kart sahibinin bankadaki bilgilerinin güncel olmasına lütfen dikkat ediniz. Kart sahibine ulaşılamazsa işlem teyit edilemeyeceği için güvenlik onayı olumsuz sonuçlanır. Bu durumda sipariş tutarı kredi kartına iade edilerek, sipariş iptal edilir.

3D yani şifre ile yapılan ödemelerde bu süreci beklemeyeceğiniz için ödemelerinizi 3D ile yapmanızı tavsiye ederiz.
bizdehesapli.com, kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanır. Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında bir anahtar vardır. Bu anahtar, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin işaretidir. Ayrıca; sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. GeoTrust SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Secure servisleri sayesinde güvenliğinizi riske atmadan sitemizde özgürce alışveriş yapabilirsiniz.
3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.

Örnek vermek gerekir ise kredi kartınızı bir fiziki pos cihazından işlem için görevliye verdiğinizde, alışveriş tutarınızı girdikten sonra sizden kartınızın şifresini istemesi gerekir. 3D güvenlik sistemi de aynı bu mantıkta işler. O an yapacağınız alışveriş tutarına zincirlenen tek kullanımlık güvenlik şifresi ilgili banka tarafından kart sahibinin banka bilgilerindeki cep telefonuna SMS ile iletilir ve şahıs ilgili şifreyi girip çekilecek tutara onay verir. Bu şifre her 3D ile yapacağınız alışverişte değişir ve alışveriş esnasında bankanız tarafından size bildirilir.
bizdehesapli.com’dan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Güvenliğiniz için, işleminizi 3D Secure ile Ödeme Yap ile gerçekleştirmenizi öneririz.
 2. Kredi kartınızın 3D’ye tanımlı hale gelmesi için, bankada kayıtlı GSM bilgilerinizin güncellenmiş olması gereklidir.
 3. 3D Secure’la gerçekleştireceğiniz işlemlerde yönlendirileceğiniz sayfa bankanızın ekranıdır. Şifre bilgilerinizi banka ekranına girmenizin amacı, şifre güvenliğinizi sağlamaktır.
 4. Kredi kartınızın 3D tanımını önceden yapmadıysanız, ilk işleminizde banka ekranlarında kaydınız gerçekleşir ve kartınız 3D işleme hazır hale gelir.
 5. 3D Secure ile Ödeme Yap butonuna tıkladınız. Eğer hiçbir şifre sorulmadan işleminiz gerçekleşirse; kredi kartınız henüz 3D uyumlu değil demektir. Ama bu durumda yapacağınız işlem de 3D özelliğine sahip olacaktır.
 6. 3D Secure’la onaylamada ya da banka tanımlama ekranında sorun yaşıyorsanız, Normal Ödeme Yap butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 7. Kartınız 3D tanımlıysa, çoğunlukla internet üzerinden yaptığınız alışveriş sonrasında ödeme işlemi detayınız bankanızda kayıtlı olan GSM numaranıza SMS’le gönderilir. Böylece, kredi kartınızın yetkisiz kişilerce kullanılması durumunda hemen bilgi sahibi olur ve olası bir mağduriyeti önlersiniz.
 8. 3D Secure’la gerçekleştirdiğiniz siparişlerde işlemi şifrenizle onayladığınız için, siparişiniz güvenlik sürecinde beklemez ve en kısa sürede adresinize teslim edilir.

E-Bülten (Bilgilendirme)

bizdehesapli.com üzerinde yapılan kampanyalar, e-bültenler aracılığı ile üyelik adresinize gönderilmektedir. Bir çok avantaj, yarışma, duyuru bu e-bültenler sayesinde yapılmaktadır. E-bültenlerimizi takip edip, kazançlı çıkmanızı tavsiye ederiz.
Hesabım bölümünde Günlük E-Bülten alanında yer alan, kutu içerisindeki işareti kaldırmanız yeterli olacaktır. Talebiniz 48 saat içerisinde gerçekleştirilecektir.
Talebinizi iletmek için destek@bizdehesapli.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Arıza / Değişim / İade

Dikkat!
 • İade olarak göndereceğiniz ürünleri, orijinal kutusunu koruyacak şekilde jelatin/karton/poşet kullanarak paketlemenizi, kargoya bu şekilde teslim etmenizi rica ederiz.
 • Ürüne ait orijinal kutu üzerinde ki deformasyonlardan (kargo bantları, yapıştırmalar) firmamız sorumlu değildir.
 • Kutu veya üründe deforme olması halinde iade alınmayacaktır.
 • Satışa sunduğumuz tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Ürünlerin tamir ve değişim işlemleri de garantör firma tarafından yapılır. Fatura veya garanti belgeniz varsa, size en yakın yetkili servisi arayarak garanti kapsamında ürününüzü tamir ettirebilir, gerekli durumlarda değişim talebinde bulunabilirsiniz.

  Sitemize gönderilen ürünler de bizdehesapli.com tarafından yetkili servislere gönderilir, tamir ya da değişim işlemleri sitemiz bünyesinde yapılmaz.
  bizdehesapli.com ’dan satın aldığınız bir ürünü 14 iş günü içinde, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürün kullanılmamış ise mazeret göstermeden ve iade kargo ücreti ödemeden iade edebilirsiniz. Ambalajı açılmış, bozulmuş ve kullanılmış ürünler yeniden satılabilirlik özelliğini kaybettiğinden iadesi mümkün değildir.

  Not : Satın Aldığınız ürün kutudan arızalı çıkar ise, DOA (Birebir Değişim Prosedürleri) için, almış olduğunuz markanın yetkili servisi ile iletişime geçmeniz ve DOA Raporu almanız gerekmektedir.
  Sitemizden yeni satın aldığınız ürün arızalanır ve 30 iş günü içinde tamir edilmezse, dilediğiniz takdirde ödediğiniz parayı geri alabilirsiniz.
  bizdehesapli.com’dan aldığınız ürünler; ithalatçı veya imalatçı garantisindedir. Arızalı ürünü faturası ve garanti belgesiyle birlikte size en yakın yetkili servise başvurarak garanti kapsamında tamir ettirebilir ya da değiştirebilirsiniz. Yetkili servis bilgilerine ürünün garanti belgesinden, kullanım kılavuzundan yada üretici/ithalatçı web adreslerinden ulaşabilirsiniz.

  Arızalı ürünlerinizde genel ve yerel servis imkanı sunan markalarda ürünü doğrudan yetkili servise göndermeniz işleminizi 4 – 7 iş günü hızlandırır. Sadece arızalı bilgisayar donanım ürünlerini (hard disk, modem, ana kart vb) bizdehesapli.com’a göndermenizi öneririz. Bunun da nedeni, söz konusu ürünlerde distribütörlerin nihai tüketiciyle bire bir çalışmamasıdır.
  bizdehesapli.com’dan yaptığınız alışverişlerin tamamı kayıtlarımız altında olduğundan içiniz rahat olsun. Üye girişi yaptıktan sonra Hesabım , Siparişlerim sekmesinden arızalanan ürününüze ait siparişinize ulaşıp, sipariş numaranızı ve durumunuzu içeren e-postayı destek@bizdehesapli.com adresine gönderiniz.

  İlgili destek ekibimiz en kısa zamanda faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını e-posta adresinize yada teslimat adresinize gönderecektir.
  Sadece arızalı bilgisayar donanım ürünlerini (hard disk, modem, ana kart vb) bizdehesapli.com’a göndermenizi öneririz. Bunun da nedeni, söz konusu ürünlerde distribütörlerin nihai tüketiciyle bire bir çalışmamasıdır.
  Yeni aldığınız ürün ambalajından arızalı çıktığında onarım, değişim ya da iade talep edebilirsiniz. Ürünün niteliğine göre, tercihinizi belirten bir notla birlikte arızalı ürünü yetkili servisine veya bizdehesapli.com’a gönderebilirsiniz.

  Arızalı ürünlerinizi doğrudan yetkili servisine göndermeniz, işleminizi 4 - 7 iş günü hızlandırır. Sadece arızalı bilgisayar donanım ürünlerini (hard disk, modem, ana kart vb) bizdehesapli.com’a göndermenizi öneririz.

  Beyaz eşya, taşınabilir bilgisayar, televizyon gibi kurulumu yetkili servislerce yapılması gereken ürünlerin değişimi de yine aynı servisler tarafından yapılır. Bu nedenle söz konusu ürünleri sitemize göndermenize gerek yoktur, göndermeniz gerekiyorsa da yetkili servislerinden alacağınız “Değişim Raporu”yla birlikte ulaştırmaya özen gösterin.

  Yetkili servis ağı bulunmayan arızalı ürünleri değişim talebinizle birlikte bizdehesapli.com’a şu şekilde ulaştırabilirsiniz:
  1. Arızalı ürünü, satın aldığınızdaki gibi, orijinal ambalajında ve tüm aksesuarlarıyla birlikte gönderin.
  2. Orjinal ambalajın üzerinde etiket, bant, yazı vb olmamasına dikkat edin.
  3. Faturanızın size gelen 2 nüshasını ile gönderiniz. (Stok sorunu olması durumunda iade işlemi yapılabilmesi açısından önemlidir.)


  Ürünü bizdehesapli.com’a göndermeniz değişim ya da iade işleminizin onaylandığı anlamına gelmez. Ürün tarafımıza ulaşıp kayıt altına alındığında işlemleri başlatılır ve ilgili departmanların incelemelerinden sonra talebin uygunluğu kontrol edilerek sorun çözümlenir.

  1. Arızalı ürününüzün kargo ücreti tarafınıza aittir. Ürün arıza işlemleri çözümlendikten sonra size gönderilirken bu bedel firmamız tarafından karşılanacaktır.
  2. Gönderilerin Yurtiçi Kargo ile yapılması durumunda, anlaşmalı fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.
  3. Karşı ödemeli gönderilen kargolar, ilgili departmanlarımız tarafından kabul edilmeyecektir.
  bizdehesapli.com’dan almış olduğunuz ve ileriki dönemde arızalanan ürünlerin firmamıza gönderimini şu şekilde sağlayabilirsiniz:

  1. Ürünler kargo firmaları ile taşındığından ürünlerinizi kargoda hasar almayacak şekilde özenle paketlemeniz önerilir.
  2. Arızalı ürünlerin gönderim kargo ücretleri ile ilgili aşağıdaki koşullar doğrultusunda gönderim yapmanız önemle rica olunur.
  3. Arızalı ürününüzün kargo ücreti tarafınıza aittir. Ürün arıza işlemleri çözümlendikten sonra size gönderilirken bu bedel firmamız tarafından karşılanacaktır.
  4. Gönderilerin Yurtiçi Kargo ile yapılması durumunda, anlaşmalı fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.
  5. Karşı ödemeli gönderilen kargolar, ilgili departmanlarımız tarafından kabul edilmeyecektir.
  Arızalı ürünlerin gönderim kargo ücretleri ile ilgili aşağıdaki koşullar doğrultusunda gönderim yapmanız önemle rica olunur.

  1. Arızalı ürününüzün kargo ücreti tarafınıza aittir. Ürün arıza işlemleri çözümlendikten sonra size gönderilirken bu bedel firmamız tarafından karşılanacaktır.
  2. Gönderilerin Yurtiçi Kargo ile yapılması durumunda, anlaşmalı fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.
  3. Karşı ödemeli gönderilen kargolar, ilgili departmanlarımız tarafından kabul edilmeyecektir.